poyaAamator

همتم بدرقه راه کن ای طایر قدس ....... که درازست ره مقصد و من نوسفرم

انیمیشن


محمد صادق کوچک زاده، معاون فرهنگی و هنری حوزه هنری استان یزد در گفتگو با خبرنگار شبستان از یزد با اشاره به راه اندازی مدرسه کارگاهی انیمیشن استان یزد از سال 1389 افزود: با آموزش بیش از 20نفر در این مدرسه کارگاهی تا کنون بیش از 8 عنوان انیمیشن با موضوعات گوناگون در حوزه هنری استان تولید شده است.


کوچک زاده با اشاره به زمان بر و هزینه بر بودن تولید انیمیشن، گفت: آثار بسیاری در دست تولید قرار دارد که به دلیل کمبود اعتبارات لازم متوقف باقیمانده است.


وی با اشاره به اینکه تولیدات انیمیشن استان در سال های اخیر هم به لحاظ کمی و هم به لحاظ کیفی پیشرفت چشمگیری داشته اند، افزود: انیمیشن استان دارای جایگاه خوبی در سطح کشور می باشد و حتی قابلیت رقابت با کارهای تولیدی در سایر کشورهای مطرح در تولید انیمیشن را دارا می باشد.


معاون فرهنگی و هنری حوزه هنری استان یزد از تولید انیمیشن مسیر فرشته ها در 2 قسمت 30 دقیقه ای خبر داد و اضافه کرد: این انیمیشن از زندگی شهید احمد اخلاص شهید عکاس و خبرنگار استان تولید شده است و از شبکه استانی پخش می شود.


وی افزود: در راستای ترویج آموزه های قرآنی انیمیشن بابا حیدر با مضمون تمثیل های بکار رفته در قرآن کریم مانند غیبت،انفاق و ... در 10 قسمت 13 دقیقه ای و با تکنیک استاپ موشن (عروسکی) در حال تولید است.


کوچک زاده با بیان اینکه تا کنون یک قسمت از این انیمشین تولید شده است، اظهار داشت: انیمشن بابا حیدر درفضای یک کارگاه کوزه گری و با به تصویر کشیدن فضای استان یزد برای رده سنی کودک و نوجوان تولید می شود.


وی همچنین به تولید انیمیشن امداد هوایی با موضوع زندگی خلبان شهید زارع زاده در حوزه هنری استان یزد اشاره کرد و گفت:این انیمشن در 1 قسمت 30 دقیقه ای و با تکنیک دیجیتال(3 بعدی)در حال تولید است.


معاون فرهنگی و هنری حوزه هنری استان یزد افزود: انیمشین مورچه و زنبور از داستان های مهدی آذر یزدی، رویای شهر با موضوع اجتماعی و با تکنیک دو بعدی کات اوت با پیام دوراندیشی و توجه به عواقب کارها با رویکردی کودکانه از دیگر آثار در دست تولید در حوزه هنری استان یزد است. 
 





طبقه بندی: اخبار انیمیشن،
برچسب ها:انیمیشن، حوزه هنری استان یزد،
[ سه شنبه 7 آبان 1392 ] [ 09:52 ب.ظ ] [ سحر عزیزی ] [ نظرات() ]

مجله اینترنتی دانستنی ها ، عکس عاشقانه جدید ، اس ام اس های عاشقانه
Flying Icon
.
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات